Malta'da yeme içme kültürü nasıldır?

Malta’da ne yenir? diye düşünüyorsanız eğer gerçekten çok fazla farklılık yaratan yemek kültürleri mevcuttur. Farklı kültürlerden insanların bir arada yaşadığı Akdeniz’deki bu ada ülkesinde, Akdeniz mutfağından tutunda, İtalyan mutfağına, Ortadoğu mutfağına kadar her türlü yemek çeşidini ve restoranı bir arada bulabilirsiniz.

Malta’da, damak zevkinize göre çok fazla tercih edebileceğiniz restoran var. Ayrıca, ada ülkesi olmasından dolayı Malta yemekleri daha çok deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Dipnot olarak tekrar geçmek gerekirse gece hayatı için Peaceville bölgesini şiddetle tavsiye ediyorum.

Aşağıda Malta’da en çok tercih edilen cafeleri, Malta restoran önerilerini ve Malta gecelerinin vazgeçilmezi olan gece hayatı mekanlarının listesini ve tercih ettiğim yerlerin kısa anlatımlarını bulabilirsiniz (ortalama bir fikir edinmeniz için Malta yemek fiyatlarını da belirteceğim);

Malta’daki Kahve ve Kahvaltı Dükkanları; Fontanella Tea Garden, Giacomo’s, Paparazzi, Cafe Jubilee, Mint, Caffe Berry, Santa Lucia Cafeteria, Chequers Creperie, Waterbiscuits

Malta’daki Restaurantlar, Publar ve Gece Hayatı Mekanları; Hard Rock Cafe, Trabuxu, The Avenue, Rubino, Wigi’s, Maltese Mama, Legligin, Footloose, Tiffany Champagne Bar, Hush Lounge Bar, Hugo’s Terrace Bar, Fuego

Fontanella Tea Garden: Mdina eski şehir bölgesinde bulunan bu cafenin terasından Malta manzarasına karşı kahvenizi yudumlayıp muhteşem tatlılarından birini (chocolate cake favorim) tercih edebilirsiniz. Kahve ve tatlıya 5 euro ödemiştim.

Giacomo’s: Sliema bölgesinde sahil kesiminde kahvaltı (damak tadımıza uyuyor) için tercih edebilirsiniz. Kahvaltı için ödemeniz gereken tutar 8 euro civarında.

Papararazzi: Yine Sliema bölgesinde olan bu kafeyi kahvaltı için tercih edebilirsiniz. Burada daha çok Amerikan tarzı bir kahvaltı (domuz ürünleri içeren) sunumu yapılmaktadır. 10 euro civarında bir ücret ödersiniz.

Hard Rock Café Malta: Her yurt dışına çıktığımda artık bir alışkanlık haline gelen Hard Rock cafe kültürüm burada da ağır basmıştı. Sanırsam hızlı bir şekilde Hard Rock Cafe koleksiyoncusu haline geliyorum.